Wyniki konkursu. Oficjalne rozpoczęcie akcji: „Medycy, Dziękujemy!”

1000 spektakularnych prac w akcji "Medycy, dziękujemy!"

Niemal 1000 uczniów i uczennic klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce współtworzy akcję: “Medycy, dziękujemy!”. Część z tych prac nauczyciele zgłosili na konkurs towarzyszący akcji. Wszystkie prace są spektakularne. O zwycięstwie decydowały głosy medyków (80%) i publiczności (20%). – Jestem pod ogromnym wrażeniem, aż brak mi słów, żeby podziękować – tak o pracach mówi dr Jan Żak, przewodniczący jury.

Słowa są ważne! Życzliwość to supermoc.

Dr Jan Żak: – Jestesmy teraz w szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Po drugiej stronie ściany znajduje się zamknięty oddział covidowy. Medycy są przebrani w kombinezony i opiekują się pacjentami najlepiej, jak potrafią. Uwierzcie mi, że takie miłe słowa, które do nas kierujecie, mają ogromne znaczenie. Sa dla nas ważne. Jestem zaszczycony, że mogłem być w tym projekcie i że byłem jeden z pierwszych, który Wasze prace oglądał.

Dbamy, by szkoła była bezpieczniejsza!

Uczniowie zadbali o medyków, a my chcemy zadbać o szkoły. Początkowo zaplanowaliśmy cztery nagrody. Jednak prezes Mobile ScanMed Systems wzruszony zaangażowaniem publiczności przyznał dodatkową nagrodę. 

Jakie to nagrody?
Jesteśmy w kolejnej fali pandemii, stąd zależało nam, żeby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo nauki. Autorzy najwyżej punktowanych prac wygrywają dla swoich szkół: zestawy wiarygodnych testów antygenowych API Covid Rapid Antigen oraz Aura Air, pierwszy urządzenie, które neutralizując wirusy w pomieszczeniu, idealnie oczyszcza powietrze z takich jak alergeny, czy smog.  

Testuj COVID! | API Covid Rapid Antigen

Aż pięć szkół otrzyma pakiet testów antygenowych API Covid Rapid Antigen. Dr Jan Żak uczestniczył w badaniach klinicznych tych testów. Okazało, że ich czułość i swoistość jest bardzo wysoka. Owe testy reagują z białkiem koronawirusów, a to oznacza, że wykryją każdą mutację wirusa. Dodatkowo, w przeciwieństwie do testów, które są szeroko znane, tu można wykonać płytki wymaz, np. z nosa, co jest wygodniejsze i dla pacjenta i dla osoby pobierającej wymaz. Ważne też, by zaznaczyć, że API Covid Rapid Antygen są produktem medycznym. W imieniu szkół będą je odbierać medycy (np. pielęgniarka szkolna) i też wyłącznie medycy mogą te testy wykonywać. 

Wczesne wykrywanie osób zarażonych jest kluczowe, by powstrzymać pandemię. 

Alicja
Szkoła Podstawowa nr 1
Parczew
Kornelia
Szkoła Podstawowa im. Karola Małłka
Narzym
Julia
Szkoła Podstawowa nr 1
Pruszcz Gdański

Nagroda prezesa Mobile SCANMED Systems

Kaja
Zespół Placówek Oświatowych
Jednorożec

Pierwsza szkoła w Polsce otrzyma Aura Air

Aura Air urządzenie, które neutralizując wirusy w pomieszczeniu, jednocześnie w punkt oczyszcza powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, jak i alergenów. Ma aż 9 czujników, cztery rodzaje filtrów, jest wspierane przez sztuczną inteligencję, jakość powietrza sprawdza co 10 sekund, a my możemy to obserwować na smartfonie.

Dzięki prof. Mariuszowi Zimmerowi pięć takich urządzeń znajduje się już w II Katedrze Ginekologii i Położnictwa Uniwerysteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Julia
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Jana Bosko
Zakrzów

Tak oficjalnie rozpoczynamy akcję: "Medycy, dziękujemy!"

Oficjalnie rozpoczynamy akcję: “Medycy, dziękujemy!”.

Tworzymy największą e-galerią, która będzie zbudowana z niemal 1000 prac uczniów i uczennic klas I-III szkół podstawowych. Codziennie będziemy dodawać nowe prace.

Dr Jan Żak: – Autorzy prac, To jest Wasza akcja. Jesteście jej współtwórcami. Gratuluję każdemu uczniowi i uczennicy, którzy przygotowali pracę w akcji “Medycy, dziękujemy!”.

Jak dołączyć do akcji?

Wyślij link do e-galerii „Medycy, dziękujemy!” do conajmniej trzech osób – medyków, pacjentów, ich bliskich i daj nam znać na: kontakt@medycydziekujemy.pl, a my wyślemy do Ciebie kartkę niespodziankę.  

Powiązane posty

Ty też przygotuj kartkę dla medyka!

1000 dzieci narysowało swoje kartki dla medyków, Ty też możesz stworzyć swoją! Kliknij na poniższe zdjęcia, pobierz plik PDF, wydrukuj, narysuj lub wklej np. swoje

INFORMACJA PRASOWA – marzec 2021

Niemal 1000 uczniów przygotowało prace plastyczne dla medyków! “Dziękujemy, Medycy!” to hasło akcji, w którą zaangażowało się niemal 1000 uczniów z całej Polski. Tak chcą